P.R.P.U.H. "TOMHAL"
ul. Dr Bronisława Hagera 24B
41-800 Zabrze, Poland
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel./Fax: +48 32 271 64 12
Tel.Fax: +48 32 271 59 64
NIP 648-010-61-08
REGON 273001485

GPS
N 50° 19,396'
E 18° 47,608'

PRPUH "TOMHAL" wykonuje elementy konstrukcji stalowych, zróżnicowane pod względem gabarytów jak i stopnia trudności wykonania. Konstrukcje te są głównie przeznaczone dla przemysłu maszynowego i budowlanego. Konstrukcje te są wykonywane zarówno w dużych seriach, jak i jednostkowo.

Do najważniejszych typów konstrukcji wykonywanych seryjnie należą elementy:

  • do wózków widłowych o dużym udźwigu;
  • do dźwigów kontenerowych;
  • konstrukcji mostów drogowych i kolejowych;
  • typu "rama" do pomp;

W zakresie wykonawstwa elementów konstrukcji stalowych współpracujemy głównie z następującymi firmami:

  • Zakład Produkcji Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych "Mostostal Zabrze - ZPK" Sp. z o.o.
  • Vlassenroot Polska Sp. z o.o.
  • Grupa "POWEN-WAFAPOMP" S.A.
  • ZEKON Sp. z o.o.

Wykonawstwo elementów do wózków widłowych związane jest z koniecznością poddawania wszystkich wyznaczonych spoin badaniom metodą ultradźwiękową oraz magnetyczno-proszkową.

Z kolei elementy konstrukcyjne do dźwigów kontenerowych charakteryzują się znacznymi gabarytami (3000 x 10000mm) oraz bardzo dużą dokładnością wykonania. Ponadto z uwagi na stosunkowo niewielką grubość stosowanych blach, konieczne jest wykorzystanie specjalistycznego oprzyrządowania zapobiegającego odkształceniu elementu po spawaniu. Oprzyrządowanie takie zostało zaprojektowane i wykonane przez PRPUH "TOMHAL".

Wykonujemy także wiele nowych konstrukcji jednostkowych dla innych klientów. Ponadto świadczymy usługi w zakresie remontów i modernizacji różnorodnych elementów konstrukcji stalowych.

Przykładem jednostkowej konstrukcji jest zrealizowany remont elementów dworca kolejowego w Salzburgu. Konstrukcja ta charakteryzowała się koniecznością zastosowania indywidualnego podejścia do opracowania technologii remontu, gdyż elementy były w różnym stopniu zużyte. Ponadto wszelkie prace należało uzgadniać z przedstawicielem klienta ze względu na zabytkowy charakter konstrukcji.

 

 

Doświadczenie nabyte w trakcie wieloletniego wykonywania konstrukcji stalowych pozwoliło nam na wypracowanie skutecznych i efektywnych technologii wykonawstwa i remontów, zaspokajających wszystkie wymagania jakościowe naszych klientów.