P.R.P.U.H. "TOMHAL"
ul. Dr Bronisława Hagera 24B
41-800 Zabrze, Poland
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel./Fax: +48 32 271 64 12
Tel.Fax: +48 32 271 59 64
NIP 648-010-61-08
REGON 273001485

GPS
N 50° 19,396'
E 18° 47,608'

Jednym z głównych produktów wykonywanych przez firmę "TOMHAL" od wielu lat są elementy konstrukcyjne zmechanizowanych obudów ścianowych. Zmechanizowana obudowa ścianowa jest najbardziej narażoną maszyną na niszczycielskie działanie sił natury, znajdującą się w podziemiach kopalni,  stanowiąc przy tym osłonę dla górników i sprzętu wydobywczego. Specjalizujemy się w takich elementach jak:

  • osłony odzawałowe;
  • stropnice;
  • spągnice;

 Należy podkreślić, iż w zakresie stosowanych materiałów na elementy obudów ścianowych następuje stały wzrost udziału stali drobnoziarnistych obrabianych termomechanicznie, przy spawaniu których muszą być spełnione odpowiednie wymagania w zakresie ilości ciepła wprowadzanego  do danego elementu konstrukcji.

 

 

Elementy obudów wykonujemy dla wszystkich czołowych krajowych producentów maszyn górniczych (FAZOS S.A.; TAGOR S.A. i Glinik S.A.) oraz dla klientów z zagranicy. Należy podkreślić, że krajowi producenci maszyn górniczych 40÷50% swojej produkcji wysyłają na eksport. Elementy obudów wykonywane przez PRPUH "TOMHAL" pracują między innymi w Chinach, Meksyku, Argentynie, Rosji, Czechach itd.

Dostarczyliśmy również bezpośrednio na rynek czeski znaczną ilość osłon odzawałowych dla firmy KARIMPEX-STROJÍRNY, s.r.o. Czeskie kopalnie położone w Ostrawsko-Karvińskim zagłebiu węglowym charakteryzują się skrajnie trudnymi warunkami górniczo-geologicznymi i maszyny pracujące w tych warunkach muszą spełniać nie tylko wymagania jakościowe, ale posiadać odpowiednią wytrzymałość zmęczeniową i trwałość.

Przedsiębiorstwo Remontowo-Produkcyjno-Usługowo-Handlowe "TOMHAL" posiada niezbędne kwalifikacje, uprawnienia oraz doświadczenie w spawaniu wszystkich gatunków materiałów stosowanych współcześnie w elementach zmechanizowanych obudów ścianowych, takich jak:

  • stale niestopowe i niskostopowe;
  • stale drobnoziarniste termomechanicznie obrabiane Reh > 360 N/mm2;
  • stale ulepszane cieplnie o granicy plastyczności Reh > 360 N/mm2